קק"ל להצלה

הקופסה הכחולה: אז, היום ולתמיד

מאז ימיה הראשונים בשנת 1902, הקופסה הכחולה הפכה זה מכבר לאייקון תרבותי יהודי. קופסת הפח הפשוטה לאיסוף תרומות העניקה השראה ליהודים מכל רחבי העולם ואיחדה אותם סביב חלום משותף – הקמת מולדת יהודית איתנה בארץ ישראל.

עכשיו תורכם להמשיך את המורשת המופלאה הזו, ולהפוך אותה לשלכם.

 

ב-1902, חודשים ספורים לאחר הקמת הקרן הקיימת בבאזל, שוויץ, הקים במשרדו חיים קליינמן (בנקאי יהודי מעורר השראה מגליציה) תיבת איסוף תרומות עבור ארץ ישראל וכתב אל הקרן על הרעיון שלו. השאר, כמו שאומרים, היסטוריה. הקופסה הכחולה הפכה במהרה למרכיב נפוץ בבתים ומוסדות יהודיים ברחבי העולם.

הפרוטות האלה, שהוטלו באהבה בקופסאות הכחולות על ידי ילדים ומבוגרים במשך עשרות שנים, הן שסייעו להקים את הבסיס למולדת יהודית – שלימים תהפוך למדינת ישראל.

עם הפרוטות היקרות מהקופסה הכחולה רכשה קק”ל אדמות מוזנחות והפכה אותן לנופים ירוקים מוריקים עם ישובים חקלאיים משגשגים. היא בנתה תשתית לאומית קריטית, פיתחה מקורות מים ברי קיימא ואיחדה יהודים בישראל ובתפוצות סביב חינוך יהודי-ציוני וערכים משותפים.

בצמתים קריטיים בהתפתחותה של ישראל, נכחה הקופסה הכחולה הקטנה וסיפקה את עמוד השדרה של קק”ל ליישום פתרונות יצירתיים לאתגרים כלל ארציים, ואפשרות למתן הקלה מיידית בעתות משבר.

למרות שהקופסה הכחולה פינתה את מקומה לתרומות מקוונות, מורשתה בת 120 השנים ממשיכה לחיות – בכם ובאחרים כמוכם, שאוהבים את ישראל ורוצים לקחת חלק פעיל בגורלה.

זו גאווה גדולה לקחת חלק במסורת ארוכה ומפוארת. תרמו היום!

0

מאגרי מים

0

 דונם של יערות נטועים וחורשות טבעיות

0

פארקים ושטחים ירוקים בערים ויישובים

הכוח לחולל שינוי נמצא בידיים שלכם!

$1,800 סכום שגויס $0 מטרת הקמפיין

בחר סכום תרומה

כל התרומות מוכרות לניכוי מס.

What the experts say

אל תחמיצו את החדשות החשובות!

תומכים במדינת ישראל לאורך כל הדרך 

הקרן הקימת לישראל (קק”ל) מפתחת את ארץ ישראל ומחזקת את הקשר בין העם היהודי ומולדתו מאז שנת 1901. קק”ל ממשיכה לענות על צרכיה המשתנים של מדינת ישראל, ויחד עם חברים כמוכם היא פועלת ליצירת ארץ ישראל טובה יותר – באמצעות פרויקטים בתחומי היער והסביבה, המאבק במדבור, שינויי אקלים, פיתוח קהילתי, ניהול מקורות ומאגרי מים, עידוד לאורח חיים ירוק, קידום מחקר ופיתוח חקלאי, חינוך דור העתיד ועוד.
קק”ל חולקת את הידע והמומחיות שלה עם מדינות המתמודדות עם אתגרי משאבים הדומים לאלו של ישראל, ומסייעת להבטיח עולם ירוק ובריא יותר לנו ולצאצאים שלנו.
עכשיו, עם התרומה שלכם, אתם יכולים להשפיע על עתידה של ישראל, ולשנות אותו לטובה.